Perşembe 19 Ekim 2017 - 03:09

الخميس ٢٩ محرّم ١٤٣٩

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۹

Kullanıcı adı:

Şifre :

Şifremi Hatırla
Şifremi unuttum   aktivasyon
Üye ol
    
İran ‘dikey kalkan’ savaş uçağı üretecek

 5.1.2012

İran İslam Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı, İran’ın muhtemel her çeşit tehdide cevap verecek güçte olduğunu ifade ederek, ‘dikey kalkan’ savaş uçakların dizaynı ve inşası hususnda araştırmaların başladığının haberini verdi.
Tahran, 04 Ocak 2012 – İran İslam Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı, İran’ın muhtemel her çeşit tehdide cevap verecek güçte olduğunu ifade ederek, ‘dikey kalkan’ savaş uçakların dizaynı ve inşası hususnda araştırmaların başladığının haberini verdi.

MHA- Bugün Tahran’da düzenlenen bir tören çerçevesinde gazetecilerin sorularına cevap veren Tuğgenral Aziz Nasirzade, düşmanın muhtemel her çeşit tehdidine karşı hava kuvvetlerinin durumu hususnda bir soruya, diğer silahlı kuvvetlerin yanında yer alan İran İslam Cumhuriyeti Hava Kuvvetlerin, düşmanların her çeşit tehdidine yıkıcı yanıt vermek gücünde olduğunu söyledi.

Savaş uçakların dizaynı ve üretimi hususunda nasıl bir çalışma gündemde olduğu Mehr Haber Aajansı muhabirinin sorusu üzerine Tuğgenral Aziz Nasirzade, İran’ın elinde olan 3. ve 4. nesil savaş uçakların yeni nesil uçaklar sayıdığından dolayı onların elektronik savaşta kullanılacak sistemlerinin yanısıra, radar sistemleri ve akıllı mühimatları güncellendiğini belirtti.

Tuğgeneral Nazirzade ayrıca, ‘dikey kalkan’ savaş uçakların dizaynı ve inşası üzerinde araştırmaların başladığının haberini verdi.

 4